דבר יו"ר המועצה המקומית בית ג'ן

בחודש נובמבר 2018, נבחרתי ליו"ר המועצה המקומית בית ג'ן ובהזדמנות זו אני רוצה להודות לתושבי בית ג'ן, שנתנו בי אמון והעניקו לי את המנדט והאחריות לפעול בכדי לקדם את היישוב בשקיפות ובשיתוף הציבור, בדרך הטובה ביותר.

בית ג'ן, בניגוד לשכנותיה, מתמודדת עם אתגרים רבים כמו: טופוגרפיה הררית קשה, מקורות ומקומות תעסוקה, תחבורה, תכנון אורבני ארצי ומחוזי והחלטות ממשלה שמהווים חסמי תכנון ופיתוח של היישוב כגון: סוגיית התכנון והבניה בבית ג'ן שהינה אחת הבעיות המרכזיות המעסיקות את המועצה ואת התושבים ומהווה מוקד של מתחים נמשכים בין המועצה לבין מוסדות התכנון, סוגיה זו ניצבת בראש סדרי העדיפויות שלי, על מנת להבטיח קורת גג לזוגות הצעירים ואיכות חיים.

המועצה בראשותי תאבק על הזכויות שלה ושל תושביה ותקדיש את מירב מאמציה כדי ליצור מוטיבים משותפים לשם העצמת חיי התושבים, טיפוח הצעירים ומתן שירותים לבעלי צרכים מיוחדים, לעתיד טוב יותר כי יחד נוכל להתגבר על כל אתגר.

אני מאמין בהון האנושי האיכותי בבית ג'ן, ומאמין כי התושב חייב להיות במרכז עשייתה של המועצה ועל המועצה לשרת את התושב בצורה הטובה ביותר. על התושב להיות שותף פעיל, מחויב ואחראי כדי להפוך את בית-ג'ן לכפר שטוב לחיות בו.

אני מאמין בחינוך רב גוני, איכותי ערכי, חדשני והישגי המבוסס על הקניית כלים, הנחלת ערכים ומיצוי עצמי ומאמין שכל תלמיד יכול, ועלינו מוטלת האחריות למצות את הפוטנציאל הגלום בכל אחד ואחת.

אני מאמין בספורט תחרותי-אתגרי כדרך חיים, בחינוך הבלתי פורמלי, התרבותי ובמעורבות הדדית וקהילתית כמנוע לסולידריות חברתית, בעיקר בקרב הצעירים שהם עתידו של בית-ג'ן.

אני מאמין כי בעבודה משותפת, אנו יכולים להעצים את המהות שטבועה בנו בכדי שנמשיך לחיות חיים של רעות, אחווה, פרגון וערבות הדדית. 

אני רוחש כבוד רב לחברי המועצה ועובדיה, ומאמין כי יחד נחבר, נאחד וניצור מציאות בה ניתן לחיות בשגשוג חברתי וכלכלי ברוח המורשת והערכים של הדת הדרוזית, אך גם ליצור אופק עתידי, חדשנות וצמיחה, הכול תוך שמירה על העקרונות המרכזיים של פעילות המועצה: שירות איכותי לציבור, מקצוענות, מצוינות, חדשנות, שקיפות ושיתוף הציבור.  

תושבי בית-ג'ן היקרים, כפר בית-ג'ן הינו פנינת טבע מהיפים בארץ, הערכים שלנו נטועים באדמת בית-ג'ן, עזרו לנו לשמור עליו נקי ויפה ולהפוך אותו לאתר עלייה לרגל לתיירים מהארץ ומחו"ל.

יחד אתכם אנו מעצבים את חזון בית-ג'ן, עבורנו ועבור דורות העתיד.

דלתי ודלת עובדי המועצה פתוחים עבורכם תמיד לכל הארה, הערה ותובנה. כולנו פה יחד במסע משותף למען בית-ג'ן.

ראדי נג'ם, ראש המועצה